Krystyna Prońko zaśpiewa w Jazzarium Cafe!

Autor: 
Redakcja

W niedzielę 10. listopada zapraszamy do Jazzarium Cafe na ekskluzywny koncert wokalistki Krystyny Prońko. Artystce towarzyszyć będą Przemysław Raminiak na  instrumentach klawiszowych i Adam Wendt z saksofonem. Start o godz. 19:00

Krystyna Prońko rozpoczęła karierę wokalną, w rodzinnym zespole " Refleks .W 1973 r. wstąpiła na Festiwalu Wokalistów Jazzowych w Lublinie i na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu gdzie uhonorowano jej interpretacje piosenek " Po co ci to chłopcze" i " Umarłe krajobrazy"

I nagroda W 1975 r powtórzyła swój pierwszy sukces opolski otrzymując główną nagrodę za utwór "Niech moje serce kołysze ciebie do snu " (J. Koman, M. Dutkiewicz ) Interpretacja ta zdobyła nadto tytuł piosenki roku 1975 w plebiscycie magazynu "Non Stop". Wysoką pozycje K.Prońko potwierdzają zaproszenia do udziału w imprezach zagranicznych w takich krajach jak: USA, Niemcy, Kanada, Szwecja. Norwegia, Austria, Anglia, Australia, Czechy, Słowacja, Kuba, Bułgaria, Grecja, kraje byłego ZSRR-Rosja, Ukraina, Białoruś, Litwa, Łotwa, Estonia, Gruzja, Azerbejdżan, Mołdawia. Brała tez udział w bardzo prestiżowych imprezach, Festiwalach Kultury Polskiej w Moskwie, Pradze i Berlinie. Wydaje wyprodukowane przez siebie nagrania pod znakiem Power Music Krystyna Prońko.

W listopadzie 2005 r. została wydana płyta DVD p. t. "Koncert 2005". Zawiera ona koncert który odbył się 30 kwietnia 2005 r w klubie Pokład w Gdyni. Wszystkie nagrania utrwalone na DVD pochodzą z tego właśnie koncertu. Do koncertu został zaproszony Michal Gasz , który wygrał w 2005 r. telewizyjny konkurs (TVP2) "Szansa na sukces". Kolejne single ( "Dzisiaj nagle wymyslilam ciebie" oraz "Pierwszy siwy wlos" zapowiedziały płytę CD z polskimi standardami p.t. "Jestem po prostu.". Płyta ta miała swą premierę w grudniu 2006 ).

Kolejna płyta, składanka, p.t. "Poranne łzy i inne tęsknoty" ukazała sie jesienią 2007 r.Znajdują sią na niej najważniejsze piosenki nagrane od poczaktu pracy artystycznej do września 2007 r. Bonusem jet nowe nagranie, piosenka p.t."Chodzi po głowie". Dwie ostatnie płyty miały swoje koncerty radiowe w studiu "Trójki" im. Agnieszki Osieckiej" w Warszawnie. Rok 2008 przyniósł pare nowych piosenek m.inn. duet z Tomkiem "Lipą" Lipnickim pt. "Każda chwila" oraz "piosenkę "Wpadłam tu"do odsłuchania na podstronie nowe utwory. Obecnie towarzyszy jej zespól w skladzie: Paweł Serafiński - organy Hammonda, piano Fendera, Magda Czwojda-gitara, Marta Zalewska - gitara basowa, Kuba Raczyński- saksofony, Radek Bolewski lub Michał Czwojda - perkusja.

10.11.2012, Warszawa

Jazzarium Cafe, godz. 19:00

bilety: 80zł (http://www.adamiakjazz.pl/indeks.php?co=14&koncert=825&strona=0)