KONKURS: What was said?

Autor: 
Redakcja

Muzyka Torda Gustavsena cieszy się nad Wisłą dużym zainteresowaniem. Tak jest i w przypadku najnowszej płyty artysty "What was said" - nagranej w trio z wokalistką Simin Tander i perkusistą Jarle Vespestadem. Album ukazał się pod koniec stycznia nakładem oficyny ECM. Mamy dla Was kilka egzemplarzy tego nagrania - zapraszamy więc do udziału w konkursie!

"What was said" wzbogaca muzyczną paletę Torda Gustavsena o nowe kolory. Podstawą jego najnowszego projektu jest współpraca z perkusistą Jarle Vespestadem. Obaj muzycy grają ze sobą od dawna i rozumieją się bez słów. Ponadto, słuchaczom przedstawiony zostaje urzekająca wokalistka Simin Tander. Trio bada wspólnie norweską muzykę kościelną w sposób daleki od tradycyjnego podejścia.

- Proces ten był bardzo wymagający, ale okazał się również niezwykle owocny - mówi pianista - Odeszliśmy od tradycyjnej interpretacji słów, dochodząc do miejsca, w którym Sufizm i Chrześcijaństwo spotykają się. Te norweskie hymny to takie moje ‘standardy’ – dotykają mojego muzycznego i duchowego ‘ja’ głębiej i mocniej niż popularny jazzowy kanon. 

"What was said" zostało nagrane w Rainbow Studio w Oslo, w kwietniu 2015 roku. Producentem płyty jest Manfred Eicher.

Aby otrzymać tę płytę należy jako pierwszy/pierwsza przesłać na adres naszej redakcji - jazzarium@jazzarium.pl - poprawną odpowiedź na pytanie: 

W jakim języku śpiewa na płycie "What was said" Simin Tander?

Powodzenia!
redakcja

Tagi: