Koncert finałowy I. Międzynarodowego Konkursu „Jazzowe Skrzydła”

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jury I-szej edycji Międzynarodowego Konkursu Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła” wybrało zwycięzców w kategoriach „Najlepszy Zespół Jazzowy” i „Najlepszy Instrumentalista Jazzowy”. W obu kategoriach werdykt został wydany jednogłośnie. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród będzie miało miejsce w dniu 16 czerwca w 12on14 Jazz Club, w Warszawie. Po ceremonii wysłuchamy dwuczęściowego koncertu Laureatów.

Międzynarodowy Konkurs Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła” w swej unikatowej formule całorocznych zmagań polskich i zagranicznych zespołów jazzowych organizowany jest przez spółkę Vera Maremma Toscana, wyłącznego właściciela i operatora 12on14 Jazz Club.
Konkurs podzielony jest na dwie równoważne edycje – letnią i zimową – i wyłania zwycięzcę w dwóch kategoriach: „najlepszy zespół jazzowy”oraz „najlepszy instrumentalista jazzowy”. W każdej kategorii wybierany jest tylko jeden zwycięzca, który otrzymuje tytuł Laureata Międzynarodowego Konkursu Muzyki Improwizowanej „Jazzowe Skrzydła”. Dla laureatów przeznaczono wysokie nagrody pieniężne i rzeczowe wręczane w czasie Koncertu Finałowego.


 

Tagi: