KOLĘDA NOVA 2011

Autor: 
Redakcja

Orkiestra, chór, dzieci, elektronika, soliści, zespoły instrumentalno-wokalne, aranżacje filmowe i gość specjalny: kolęda!  W jednym miejscu i czasie. 

Na cztery dni przed Wigilią, 20 grudnia, w Bazylice Mariackiej zagości prawdziwie świąteczna atmosfera. A to za sprawą niezwykłego koncertu "Kolęda Nova 2011", który zostanie wyemitowany w TVP 2 w wieczór wigilijny. Muzyczna uczta w Mariackim rozpocznie się o godz. 21.00, a widzowie w całej Polsce zobaczą ją  24 grudnia o godz. 18.45.

- W tym niezwykłym koncercie spotkają się klasyka, rozrywka i tradycja. Ich wzajemne przenikanie się sprawi, że zanikną granice pomiędzy gatunkami i stylami. To z pewnością będzie wzruszający wieczór - mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. Zapewniamy niezapomniane wrażenia i prawdziwą ucztę muzyczną!

Program koncertu podzielono na pięć części. Pierwsza i ostatnia będą aranżacjami dwóch kolęd (Wśród nocnej ciszy i Cicha noc) autorstwa Bartosza Chajdeckiego, jednego z najbardziej obiecujących kompozytorów młodego pokolenia, znanego zwłaszcza z muzyki do serialu Czas honoru. Na scenie pojawią się chóry dziecięce z programu Śpiewająca Polska, z którymi zagrają Camerata Silesia oraz AUKSO Kameralna Orkiestra Miasta Tychy pod dyrekcją Marka Mosia.

Trzy pozostałe części poprowadzą słuchaczy poprzez część klasyczną (Maria), klubową (Betlejem) do alternatywnej (Jezus). W każdej zaprezentowane zostaną znane polskie kolędy w aranżacjach: Aleksandra Nowaka, Sławka Kupczaka, Pawła Mykietyna oraz Macieja Zielińskiego. Wśród wykonawców: wrocławski muzyk i DJ Igor Boxx, raper L.U.C, Joanna Słowińska, piosenkarka Dorota Miśkiewicz (zaśpiewa dwie kolędy w aranżacji Piotra Orzechowskiego/Pianohooligan) oraz uwielbiane przez telewizyjnych widzów aktorki: Anna Czartoryska i Małgorzata Kożuchowska. Wybitna śpiewaczka i kompozytorka muzyki współczesnej Agata Zubel wykona kolędę Jezus malusieńki w aranżacji Cezarego Duchnowskiego, z którym tworzy duet ElettroVoce. Zagrają także trzy krakowskie zespoły: Bester Quartet, Kroke i Motion Trio. Reżyserem koncertu jest Maciej Sobociński.

Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są: Narodowe Centrum Kultury, TVP 2 oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Bilety na koncert są dostępne w portalu eventim.pl oraz w trzech punktach sieci informacji miejskiej InfoKraków (przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego przy pl. Wszystkich Świętych 2 oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11).

Kosztują 50 zł.

materiał organizatora