Kobieta na skraju czyli Shy Albatros w Pardon To Tu.

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne
Co to jest Shy Albatros? Otóż jest to zespół powołany przez Raphaela Rogińskiego, łączący muzycznie różne kultury. Tematy tekstów czerpnie z tradycji, a te opowiadają o perspektywie kobiety, często postawionej w skrajnych sytuacjach. Tak więc obok lamentów, pieśni głodu i beznadziei, możemy usłyszeć teksty o kobietach gangsterach, czy obdarzonych paranormalnymi zdolnościami. Łącznikiem jest kultura Ameryki w której zawarł się dramat i nadzieja kobiet przybywających do niej z własnej woli lub jako niewolnice.
 
Instrumentarium zespołu jest odzwierciedleniem tej podróży; usłyszymy tu cymbały, balafon, gitarę, mandolinę, wibrafon i inne. Tak samo stylistycznie słyszymy tu bluesa by doszukać się w nim muzyki Afryki, a irlandzkie romanse mieszają się z muzyką najdalszej prerii. Natalia Przybysz - śpiew, Raphael Rogiński - gitara, mandolina, ngoni Miłosz Pękala - wibrafon, santur, instr.perkusyjne, Hubert Zemler - perkusja, balafon, instr.perkusyjne
 
Pierwotnie koncert "Shy Albatross" miał się odbyć 18. czerwca, natomiast z powodu hospitalizacji jednego z członków zespołu, został odwołany i przełożony. Dzisiaj mamy nadizję nic nie pokrzyżuje planów ani zespołu, ani nas - słuchaczy, którzy mamy nadzieję tłumnie przybędą do Pardon To Tu.
 
CO?: Shy Albatross 
Natalia Przybysz – śpiew 
Raphael Rogiński – gitara, mandolina, ngoni 
Miłosz Pękala - wibrafon, santur, instr.perkusyjne 
Hubert Zemler - perkusja, balafon, instr.perkusyjne
GDZIE?: Pardon To Tu, Warszawa
KIEDY?: 12.08.2014, g. 20:30
ZA ILE?: 25 PLN [online / przy barze / przed koncertem 'na bramce']