Before Katowice JazzArt Festival 2015 - Tomasz Dąbrowski S-O-L-O

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. organizatora (Mathilde Haase)

Znamy tę historię, a kolejne jej odsłony znajdować będziecie na łamach Jazzarium. Na swoje 30. urodziny jeden z najważniejszych i najbardzije utalentowanych trębaczy Tomasz Dąbrowski gra 30 koncertów w 30 miastach w całej Europie. „Tylko trąbka i tłumiki, wspomagane wyobraźnią, wątpliwościami, i inspiracjami muzyką, z którą dorastałem i którą tworzyły”. Te inspiracje to free jazz, berlińska awangarda oraz wschodnioeuropejski folk.

To wszystko sprawia, że Tomasz Dąbrowski jest uważany za jednego z najbardziej oryginalnych trębaczy młodego pokolenia zarówno na Polskiej, jak też i na europejskiej scenie jazzowej.  Wydał już trzy płyty solowe oraz dziesiątki płyt jako współlider i sideman. Tylko w Polsce współpracował  z Andrzejem Jagodzińskim, Maciejem Obarą czy Markiem Kądzielą.

Od kilku lat mieszka w Danii, gdzie jako pierwszy Polak w historii otrzymał tytuł „Jazzowego Muzyka Roku" na wyspie Fyn, przyznawanego przez Związek Muzyków Jazzowych - Foreningen Af Fynske Jazzmusikere. Jest również uczestnikiem programu You Me - Young Musicians play Europe, którego zadaniem jest prezentacja najciekawszych osobowości muzycznych w Europie.

Dotychczasowe solowe wystepy Tomka Dąbrowskiego zapamiętane zostały przez słichyaczy jako wydarzenia wyjątkowe. Na urodzinowej więc trasie  nie mogło zabraknąć Katowic. Jego koncert w Old Timers Garage (Katowice – Piotrowice) będzie zapowiadał 4. edycję Katowice JazzArt Festivalu (21 – 30 kwietnia).

 

CO: Tomasz Dąbrowski S-O-L-O

GDZIE: Klub Old Timers Garage, ul. Jankego 132

KIEDY: 17 lutego, godz. 19.30

ZA ILE:  10 PLN do nabycia przed koncertem.