Jeff Goldblum & The Mildred Snitzer Orchestra - The Capitol Studio Sessions

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jeff Goldblum - jeden z najpopularniejszych aktorów w Hollywood tym razem w roli  jazzowego pianisty. Album z udziałem Mildred Snitzer Orchestra i gości takich jak: Imelda May, Hailey Reinhard zatytułowany jest - The Capitol Studio Sessions.

Jeff Goldblum, aktor znany na całym świecie z ról w takich hitach kinowych jak Jurassic Park, Independence Day i The Grand Budapest Hotel, gra na pianinie od dziecka. W ciągu ostatnich lat występował z zespołem jazzowym The Mildred Snitzer Orchestra w klubach w Los Angeles oraz w Café Carlyle w Nowym Jorku.
Jego jazzowa pasja nie zdziwi pewnie nikogo, kto wie, że aktor dorastał i wychowywał się, słuchając jazzu w domu, jego ojciec regularnie słuchał płyt Errolla Garnera. Naturalną konsekwencją było więc  pobieranie klasycznych lekcji gry na fortepianie od najmłodszych lat oraz rychła fascynacja muzyką synkopowaną. Jeszcze jako nastolatek lat zaczął grać w klubach jazzowych w Pittsburghu.

I choć świat poznał go jako znakomitego aktora teatralnego i kinowego i telewizyjnego warto pamiętać, że w 2017 roku Jeff Goldblum towarzyszył innemu znakomitemu muzykowi Gregoremu Porterowi podczas występu dla BBC Show w programie Graham Norton Show BBC. Wówczas też jego Jego charakterystyczny styl gry i naturalne muzyczne wyczucie zwróciły uwagę szefów wytwórni Decca.
Na The Capitol Studio Sessions gwiazdorowi towarzyszą też specjalni goście Till Broner, Hailey Reinhard, Imelda May oraz Sarah Silverman, a na track liście znalazły sięm.in takie kompozycje jak Cantaloup Island Herbiego Hancocka czy słynna Caravana skomponowana przez Duke’a Ellingtona i Juana Tizola.

Tagi: