Jazzowa strona OFF-a!

Autor: 
Redakcja

Niewiele jest festiwali muzyki alternatywnej, które tak chętnie w poczet swych wykonawców wplatają artystów jazzowych. Tegoroczna, już ósma edycja OFF Festivalu absolutnie nie zerwie z chlubną tradycją eklektyzmu.

W katowickiej Dolinie Trzech Stawów na przestrzeni trzech dni (02-04.08) obok gwiazd muzyki alternatywnej takich jak My Bloody Valentine, The Smashing Pumpkins, czy Godspeed You! Black Emperor, będzie można zobaczyć i usłyszeć wybornych przedstawicieli jazzowej strony mocy zarówno z Polski jak i z zagranicy. Lista brzmi imponująco: znakomita poznańska Hera, reaktywowany i szykujący nową płytę Skalpel, sensacyjne trio Matsa Gustafssona Fire!, czy niemiecki ambient-jazz Bohren & der Club of Gore. A być może największe niespodzianki dopiero przed nami, ponieważ line-up festiwalowy jeszcze nie został domknięty.

Mając w pamięci ubiegłoroczne, magiczne wykonanie Róży przez Mikołaja Trzaskę, można śmiało powiedzieć: OFF Festival jest także świętem jazzowym, mniejszym może niż inne, ale jednak świętem, na które już teraz serdecznie zapraszamy!