Jazz w świecie gier komputerowych

Autor: 
Redakcja

Tego jeszcze nie było! Państwowe Muzeum Jazzu w Harlemie zaprasza młodzież w wieku 13-19 lat na warsztaty, których celem będzie stworzenie gier komputerowych poświęconych historii jazzu! 

Chcemy zrobić coś super-interaktywnego. Przygotowanie gry będzie połaczone z chodzeniem na koncerty, zwiedzaniem historycznych miejsc w Harlemie - młodzież musi przecież poznać przestrzeń gry komputerowej, którą wspólnie stworzymy - mówi Jon Batiste, koordynator projektu. 

Akcje wspólnie z Muzeum organizuje fundacja World Wide Workshop. Organizacja ta chce wspierać edukację dzieci i młodzieży przy pomocy nowoczesnych technologii związanych z tworzeniem gier komputerowych i portali społecznościowych. 

Cały program pomyślany jest w taki sposób, by dzieci z Harlemu jednocześnie poznawały historię jazzu i sposób w jaki tworzy się gry komputerowe. Wydaje nam się, że to dobry sposób by zaprosić młodzież do działania  - mówi dr. Idit Harel Caperton, prezeska i założycielka World Wide Workshop.

Chcemy stworzyć w muzeum nową przestrzeń dla kreatywnej i zabawowej formy nauki - mówi Loren Schoenberg z Narodowego Muzeum Jazzu w Harlemie. 

Uczestnicy będą słuchać i grać jazz, nauczą się podstaw projektowania i konstruowania gier komputerowych, łaczenia fabuły gry z muzyką i animacją. Ostatniego dnia warsztatów gotowe gry zostaną zaprezentoane publiczności oraz umieszczone w internecie. 

Przedsięwzięcie to jest częścią projektu Globoria, realizowanego przez World Wide Workshop na różne tematy w ośrodkach pięciu stanach USA