Jazz Jantar 2015: Triomaku i Marius Neset

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

13-go listopada w Klubie Żak, w ramach festiwalu Jazz Jazntar 2015, usłyszymy grupę Triomaki, po której na scenę pojawi się norweski saksofonista Marius Neset.

Triomaku powstało z inicjatywy gitarzysty Wojtka Makowskiego. Artyści grają głównie własne kompozycje liryczne, dramatyczne, pomiędzy intensywnością, a przestrzenią i spokojem. Określają swoją grę jako ekspresję nawiązującą stylem do klasyki jazzu, czasem do minimalizmu czy muzyki filmowej lub pełnej improwizacji.

Droga do sukcesu rozpoczęła się dla Neseta bardzo szybko, bo już w wieku pięciu lat uczył się gry na perkusji, co - jak twierdzi - dało mu podstawowe pojęcie o rytmie i spowodowało, że po chwyceniu za saksofon miał do niego specyficzne podejście. Zanim wydał solowy debiut, współpracował z grupą JazzKamikaze, która skupiała muzyków z Norwegii, Szwecji oraz z Danii. Grupa spotkała się z przychylnością słuchaczy oraz krytyków, ale dopiero wydanie "Suite For The Seven Mountains" pod własnym nazwiskiem trwale zwróciło uwagę jazzowego świata na Mariusa Neseta.

CO? – Jazz Jantar 2015: Triomaku / Marius Neset
KTO? – Triomaku: Wojtek Makowski, Bartek Łazarski, Wojtek Kurek / Marius Neset, Ivo Neame, Jim Hart, Peter Eldh, Anton Eger
GDZIE? - Klub Żak, Gdańsk
KIEDY? – 13/11/2015, 20:00
BILETY? – 60 zł
KARNET? – 400 zł

Tagi: