The Invariant - Benedikt Jahnel na 10 lecie istnienia jego tria

Autor: 
Redakcja

Trio z Hiszpanem Antonio Miguelem na kontrabasie i kanadyjskim perkusistą Owenem Howardem jest od dekady niezmiennym elementem życia artystycznego rezydującego w Berlinie pianisty Benedikta Jahnela. Stąd też tytuł rocznicowego albumu, który trio wydaje na dziesięciolecie pracy brzmi The Invariant.

Otwierający go utwór “Further Consequences” podejmuje wątek zawiązany poprzednim, cieszącym się dobrą opinią krytyki Equilibrium, a zespół kontynuuje pracę nad formą i fakturą brznienia i gry w piano trio. Jak wiele spośród oryginalnych kompozycji Jahnela, tu także w jego dialogowych partiach z Owenem Howardem słychać elementy swingu. Jahnel pozostaje też płodnym autorem, zaś na The Invariant znajdują się jedne z najlepszych przykładów jego talentu kompozytorskiego – sprawdzone na trasach koncertowych i ograne w ciągu ostatnich pięciu lat, włączając istotny wkład dynamicznej sekcji rytmicznej w budowę tego muzycznego materiału.

Tak pisze o płycie wydawca. A my ddamy tylko, że album nagrany został w składzie: Benedikt Jahnel: piano, Antonio Miguel: double bass, Owen Howard: drums i wydany został przez ECM

Tagi: