Hau Hau w środę - Daktari w czwartek

Autor: 
Redakcja

W gąszczu koncertów chcemy zarekomandować Wam dwa wydarzenia związane z członkami grupy Daktarii. W środę, czyli dziś, w klubie KOSMOS KOSMOS wystąpi 2/5 tego zespołu (Miron Grzegorkiewicz - gitara, Mateusz Franczak - saksofon) w towarzystwie wiolonczelistki Karoliny Rec oraz perkusisty Filipa Madejskiego jako grupa HAU HAU. W czwartek zaś w Klubie Eufemia Daktari wystąpi w swoim pełnym składzie, na chwilę przed premierą ich drugiej płyty.

HOW HOW - grupa działająca w kręgu szeroko rozumianej muzyki elektroakustycznej. Szukająca inspiracji w kolażu, unizmie, wolnej improwizacji i amerykańskiej tradycji XX wieku.
Trio w składzie Miron Grzegorkiewicz, Adam Podniesiński, Filip Madejski działa od 2010. Projekt ma swoje korzenie w 2008 roku. Powstał z inicjatywy Mirona Grzegorkiewicza i Adama Podniesińskiego po serii swobodnych prób w mieszkaniu na warszawskiej Białołęce.

W marcu 2011 zespół zadebiutował mini albumem Bumpy, który został bardzo ciepło przyjęty przez polskich i zagranicznych recenzentów. W listopadzie tego samego roku nakładem wytwórni Antena Krzyku doszło do premiery długogrającego albumu pt. Flickers. W swoich audycjach promowali ją z własnej inicjatywy m.in redaktorzy radiowej 3 - Piotr Stelmach i Agnieszka Szydłowska.

HOW HOW brał udział m.in. w festiwalach: Flink w Berlinie, GreenZoo w Krakowie, Czytamy w Warszawie, Narracje w Gdańsku, Noc Kultury w Lublinie, Re:wizje, Magnetofon, Lado w mieście, Coming
Out (ASP) w Warszawie, Gingerbread w Sopocie.

Wraz ze stowarzyszeniem teatralnym Koło grupa How How przygotowała instalację przestrzenną na 6 głośników ilustrującą formy solarystyczne na planecie Solaris (Stanisław Lem). Koncert odbył się w ramach festiwalu Czytamy organizowanym w warszawskim SOHO factory. How How ma na koncie również serię improwizowanych koncertów z muzyką do filmów (m.in. Alicja w
Krainie Czarów, 1914, Dno Morza, SEMAFOR).


Bilety
Przedsprzedaż w lokalu 10 zł
W dniu koncertu 15 zł

KOSMOS KOSMOS: ul. Koszykowa 55, START: 21:00

Chwilę przed premierą albumu "Lost Tawns" w eufemiowym ogródku wystąpi DAKTARI.
Kto ich jeszcze nie zna niech szybko nadrobi zaległości.

DAKTARI zagra w niezmienionym składzie: Olgierd Dokalski tp, Mateusz Franczak ts, Miron Grzegorkiewicz g, Maciej Szczepański b, Robert Alabrudziński dr.Kwintet pochodzi z Warszawy. W zeszłym roku nakładem Multikulti Project ukazał się debiut grupy "This is the last song I wrote about jews. Vol. 1.". Krążek zebrał pozytywne recenzje wśród krytyków i słuchaczy. W lipcu zespół weźmie udział w warsztatach muzycznych SIM w ramach festiwalu Warsaw Summer Jazz Days.

Klubojadalnia EUFEMIA: Krakowskie Przedmieście 5

Bilety: 15 PLN

Start: 21:00