Harry Connick, Jr. - nowy album True Love: A Celebration Of Cole Porter jesienią

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Harry Connick, Jr., zdobywca nagród Grammy oraz telewizyjnej Emmy muzyk i aktor zapowiedział niedawno swój nowy album będący debiutem dla wytwórni Verve Records. Nowy krążek zatytułowany True Love: A Celebration of Cole Porter ukaże się w sprzedaży 25 października.

Harry Connick Jr. aktor i wokalista, który sprzedał ponad 30 milionów płyt na świecie i osiągnął szczyty list sprzedażowych w USA aż 13 razy,  z powodzeniem łączy karierę muzyczną i filmową na małym, dużym ekranie oraz na Brodawyu. Powraca do świata muzyki z najnowszym albumem poświęconym Cole Porterowi.

Kompozycje Cole Portera na True Love ukazują pełnię możliwości Connick’a Jr. jako pianisty, wokalisty, i aranżera. Dają też nowe życie popularnym standardom z tzw. The Great American Songbook jak “Anything Goes” czy “You Do Something To Me.”

“…po raz pierwszy tak mocno zagłębiłem się w repertuar innego artysty i Cole Porter był moim wyborem numer 1 . Jego teksty są dowcipne i inteligentne i to bardzo mi odpowiada„

mówi Connick Jr.

Twórczość Cole Portera skomponowana głównie na potrzeby Broadwayu i Hollywood, to jeden z głównych rozdziałów The Great American Songbook. Nic więc dziwnego ze spodobało się to Harremy Connickowi Jr. ponieważ podobnie jak Connick, Porter pisał zarówno teksty jak i muzykę, co definiowało go jako autora kompletnego. Connick, który odnosi sukcesy na wielu polach: muzycznym, filmowym i na deskach Broadwayu  doskonale wpisuje się w ten wzorzec.

Harry Connick Jr. włożył mnóstwo wysiłku w prace nad tym albumem. Po wybraniu piosenek, stworzył własne aranżacje i zaangażował do pracy orkiestrę, z którą koncertuje i pracuje na co dzień. Dołożył także pełną sekcję smyczkową. W rezultacie otrzymujemy projekt niesamowicie kreatywny i dopracowany w każdym szczególe.

Znany na całym świecie ze swojej wszechstronności artysta, wokalista, pianista, kompozytor, aranżer, bandleader, prezenter i aktor Harry Connick Jr. występuje na scenie od 9 roku życia. Łączenia stylów uczył się od najlepszych – legendarnych pianistów Ellisa Marsalisa i Jamesa Bookera w swoim rodzinnym Nowym Orleanie.

 

 

Tagi: