Grzech Piotrowski we Flora Caffe

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Grzech Piotrowski po premierach dwóch płyt „World Orchestry”, wybrał się w podróż po świecie w poszukiwaniu nowych muzycznych inspiracji. Efektem jest współpraca z wokalistami z kilku kontynentów i album „One World”, wydany 15-go lutego. Ze swoim najnowszym projektem wystąpi 29-go marca, w warszawskiej Flora Caffe.

Zanim powstała muzyka, była jednak podróż przez kilka kontynentów w poszukiwaniu inspiracji. To właśnie jej efektem jest „One Word”. Sam autor mówi o nie w taki sposób -  “To zapis mojej muzycznej drogi po świecie. Alter ego World Orchestry, jej przeciwległy biegun. Skupienie na najmniejszej możliwej formie - solo sax. Przygotowywałem się dwa lata do tego by być w stanie zagrać solo koncert. Ani jazzowy, ani folkowy. Po prostu muzyka z wnętrza duszy.”

 

Grzech Piotrowski - One World (2015) by Jazzariumpl on Mixcloud

 

Grzech Piotrowski – kompozytor, saksofonista, producent muzyczny, aranżer. Artysta balansujący na krawędzi muzyki filmowej, klasycznej, jazzu, etno, roots, otwartej improwizacji. Ukończył prestiżowy Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie saxofonu. Twórca World Orchestry , właściciel Alchemik Records oraz sieci koncertowej Jazz in Poland.
Nominowany trzy-krotnie do Fryderyków 2012, 2013 oraz nagrody Mateusz 2012 (Polskie Radio).
Zdobywca  Grand Prix na Hoeilaart Jazz Festivalu w Belgii w 1998 roku, Grand Prix na festiwalu Dwa Teatry w Sopocie za muzykę do spektaklu „Saksofon Basowy” Skvoreckiego, oraz pierwszych miejsc na festiwalach “Jazz Nad Odrą”, “Pomorska Jesień Jazzowa”, “Jazz Juniors”.
W swojej karierze założył zespoły: World Orchestra (działa od 2010 r.), Alchemik, Oxen, Dekonstrukcja Jazzu, Freedom Nation, Head Up.

CO? - Grzech Piotrowski One World
KTO? - Michał Barański, Ghostman, Grzech Piotrowski, Sebastian Wypych
GDZIE? - Flora Caffe, Warszawa
KIEDY? - 29/03/2015, 19:30
BILETY? - 50 zł

Tagi: