Grupa HUM na trasie koncertowej po Polsce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Słyszeliście grupę HUM? A może obiło Wam się o uszy nazwisko Silvan Schmid? Na pewno tak, szczególnie Ci którzy odwiedzają regularnie internetową stronę legendarnej szwajcarskiej firmy HAT Hut Records, dla której w ubiegłym roku Silvan Schmid nagrał album „At Gamut”. Jeśli jednak nie to nadarzy się okazja by uzupełnić wiedzę i zażyć ich muzyki podczas trasy koncertowej po Europie, której spora część przypadnie na Polskę.

Zatem zanim ruszycie na koncerty, warto wiedzieć, że HUM gra muzykę improwizowaną z wielokulturowym tłem. Band powstała nie tak całkiem dawno bo latem 2016 roku w kiedy to po raz pierwszy spotkali się pianista z Buenos Aires – Nataniel Edelman, mieszkający w Kopenhadze polski saksofonista Jędrzej Łagodziński, rezydujący w Berlinie ale austriacki drummer Max Santer oraz trębacz z Zurychu wspomniany już Silvan Schmid. W marcu ubiegłego roku formacja odbyła tournée po pięciu krajach (wówczas także odwiedziła Polskę) i wzięła udział w Bejazz TransNational Festival Bern, na którym sięgnęła po laur zwycięzcy. Do Polski band przyjedzie zaopatrzony już w swoją debiutancką płytę zatytułowaną tak jak nazwa zespołu.

Trasa w Polsce obejmowała będzie 6 koncertów, z czego dwa dni 15 i 16 stycznia, muzycy zostaną w Krakowskim Piec Arcie. Pozostałe koncerty odbędą się 11.01.2019 w Centrum Kultury w Lublinie, 12.01.2019 w Kulturhauz w Toruniu, 14.01.2019 w łódzkim klubie 6 Dzielnica i w końcu 17.01.2019 w Austriackim Forum Kultury w Warszawie. Na ten ostatni koncert wstęp jest wolny.

Tagi: