Gitarowe brzmienia w wykonaniu Marcina Olaka dzisiaj w Jazzarium Cafe

Autor: 
Redakcja

Marcin Olak - jeden z najciekawszych gitarzystów jazzowych młodego pokolenia - zagra dzisiejszego wieczoru na scenie Jazzarium Cafe. Serdecznie zapraszany na solowy koncert artysty, który rozpocznie się o godz. 21:00.

Z wykształcenia gitarzysta klasyczny, z zamiłowania jazzman. W ciekawy sposób łączy oba światy, które zazwyczaj pozostają rozdzielone. Jego oryginalne podejście do gry na gitarze i możliwych - jego zdaniem - do wydobycia z tego instrumentu dźwięków uzasadnia fakt, że przy jego nazwisku na plakatach często można znaleźć dopisek "gitary faktyczne i domniemane".

Gitarzysta, kompozytor, aranżer. Jako jeden z nielicznych gra jazz na gitarze klasycznej i akustycznej, wykorzystując specyficzne możliwości brzmieniowe i artykulacyjne tych instrumentów; czasem sięga też po gitarę elektryczną. Chętnie porusza się na pograniczu różnych stylistyk: między jazzem a muzyka współczesną, między formą zamkniętą a improwizowaną. Koncertuje i nagrywa solo i w zespołach: od formacji free - jazzowych, poprzez orkiestrę symfoniczną, aż do klasycznych zespołów kameralnych. Na szczególną uwagę zasługuje jego autorski projekt, Marcin Olak Trio, zdobywający uznanie coraz to szerszej publiczności. Marcin także aranżuje i komponuje: jest autorem utworów kameralnych, tematów jazzowych i piosenek, nie stroni także od większych form. Jego koncert na trio jazzowe i orkiestrę - Impresje na gitarę, kontrabas, perkusję i smyczki - został zaprezentowany podczas Warszawskiego Festiwalu Gitarowego.

9.11.2012, Warszawa

Jazzarium Cafe, godz. 21:00

Bilety: 20zł