Far From Over – najnowsza płyty Vijaya Iyera ukaże się jeszcze w czasie wakacji.

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Kiedy w 2014 roku ECM ogłaszało pierwszą w swoim katalogu płyt Vijaya Iyera świat jazzu zastanawiał się czy to sprawa jednorazowa czy zaczyn dłuższej współpracy. Dziś już wiemy, że monachijski label stał się domem dla amerykańskiej wschodzącej sławy jazzu.

25-go sierpnia na sklepowe półki trafia piąty album pianisty w barwach firmy zatytułowany Far From Over. Tym razem jest to płyta nagrana w sekstecie, w skład którego wchodzą jedne z najważniejszych dziś postaci młodej i nie tylko młodej nowojorskiej sceny. W znacznej mierze są to również muzycy, z którymi Iyer współpracuje ściśle od wielu lat, a nierzadko twórcy stanowiący jego najbliższe otoczenie na długo zanim świat jazzu ogłosił go jednym z najważniejszych muzyków generacji.

I tak w sekcji rytmicznej pojawią się  Stephan Crump kontrabas i wybitny perkusista i kompozytor Tyshawn Sorey. Na saksofonie altowym zagra Steve Lehman, z którym Iyer od lat 90. działa w formacji Fieldwork. Na saksofonie tenorowym zagra Mark Shim, a na trąbce Graham Haynes muzycy nieco starsi, z którymi do tej pory Iyer nie występował na płytach.
Album Far From Over trafi do sklepów w Polsce zarówno w formie CD jak również podwójnej płyty winylowej jeszcze w czasie wakacji, tak więc od 25 sierpnia śmiało możemy się o niego upominać w muzycznych sklepach.

 

Tagi: