Evan Parker - Barry Guy - Paul Lytton grają muzykę dla Davida Mossmana

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Zdaniem wielu trio Evan Parker, Barry Guy and Paul Lytton to nie tylko zespół trzech legendarnych osobowości świata muzyki improwizowanej, ale jedna z najświetniejszych trzyosobowych grup porównywana z triem Billa Evansa czy Keitha Jarretta.

Rozpoczęli swoją działaności jeszcze w latach 80 i od tego czasu zagrali niezliczoną ilośc koncertów, jak również nagrali wiele płyt, z których chyba każda odbiła się szerokim echem zarówno w świecie jazzowej krytyki, jak i w sercach miłośników muzyki. Rozwinęli swój własny styl i przez lata stali się wzrocowym bandem na muzycznej scenie świata. Brzmi do doniośle, ale w gruncie rzeczy czym jest muzyka tria być może najlepiej opisał  w liner note dołączonej do płyty Evan Parker: "Kolektywna swobodna improwizacja jest utopijnym stanem, który John Stevens nazywał mentalną przestrzenią tworzenia muzyki, zdarzającą się wtedy gdy muzycy o podobnych umysłach bez z żadnych ograniczeń grają razem.” 

Mamy dobrą wiadomośc dla tych wszystkich, którzy pokochali muzykę tria. Jego najnowsza płyta zatytułowana „Music For David Mosmann (Live At Vortex London)” właśnie ukazała się nakładem szwajcarskiej oficyny wydawniczej Intakt, Records, z którą wszyscy trzej muzycy związani są od dekad. Muzyka na płycie została nagrana podczas koncertu w słynnym londyńskim klubie Vortex w połowie kwietnia 2016 roku.

Tagi: