Elgar - nowy album Sheku Kanneh-Masona

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Rok 2020 rozpoczął się dla Sheku wyjątkowym wyróżnieniem. Na uroczystej gali w swoim rodzinnym Nottingham artysta odebrał Order Imperium Brytyjskiego (Order of the British Empire)! Jego fani mogą natomiast cieszyć się jego najnowszym albumem Elgar.

Sheku Kanneh-Mason: „Zostać uhonorowanym tą nagrodą za zasługi związane z muzyką to dla mnie niezwykłe wyróżnienie. Miałem ogromne szczęście, że moi rodzice z oddaniem wspierali mnie od dziecka, umożliwiając mi naukę muzyki i gry na instrumencie. Miałem także niesamowite wsparcie ze strony państwowych szkół muzycznych, do których uczęszczałem w Nottingham, gdzie promowano muzykę ze względu na jej wartość w rozwijaniu umiejętności słuchania, pracy zespołowej, wyrażania siebie i szacunku dla pracy. Miłość i radość z tworzenia tej wielkiej sztuki jest czymś, co powinno być dostępne dla każdego, bez względu na pochodzenie. Zależy mi na kontynuacji działań z organizacjami takimi jak London Music Masters i Future Talent, aby zwiększyć korzyści płynące z dostępu do muzyki dla wszystkich młodych ludzi. ”

Nowy album Sheku zatytułowany jest „Elgar” i został nagrany w Abbey Road Studios. Centralnym punktem albumu jest jedno z najbardziej kanonicznych dzieł stworzonych na wiolonczelę  - Koncert wiolonczelowy Elgara (w październiku 2019 minęła 100 rocznica jego pierwszego wykonania). W nagraniu 20-letniemu artyście towarzyszy London Symphony Orchestra pod dyrekcją Sir Simona Rattle’a. Pozostałe utwory, które znalazły się na albumie, związane są z Koncertem, jak mówi sam Sheku, poprzez czas ich powstania lub podobne emocje, które wywołują.

Tagi: