Debiutancka płyta Raczkowski/Kostka Duo dziś premiera.

Autor: 
Redakcja (materiały promocyjne)
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne
Debiutancka płyta formacji Raczkowski/Kostka Duo zatytułowana "Duo" ukazuje się już dziś 10 maja i została ona zrealizowana w ramach stypendium Instytutu Muzyki i Tańca - "Jazzowy Debiut Fonograficzny".
Z kim mamy do czynienia zapewne wielu z Was wie. Raczkowski/Kostka Duo to formacja, w której za klawiarurą fortepianu zasiada Franciszek Raczkowski - muzyk młody, o którym piszę się jak o pianiście wrażliwym na każdy detal, impresjoniście w niezwykły sposób wplatającym w swój język improwizacji idiom klasycznej pianistyki oraz Mikołaja Kostki okreslanym jako esteta skrzypcowego brzmienia balansujący między wirtuozerskim, zadziornym pazurem, a minimalistyczno-ascetyczną przestrzenią, bliską ciszy.

Minimalistyczna faktura duetu jest dla nich przestrzenią intymnego dialogu. Ich muzyczne poszukiwania nie ograniczają się do współczesnego akustycznego jazzu, chłoną one także elementy muzyki nowej czy manier zaczerpniętych z folkloru. Rdzeń tego spotkania to absolutne otwarcie na tu i teraz improwizacji, nawiązujące niejako do Cage'owskiego idiomu przypadkowości w muzyce. 

Premierowy koncert - 10 maja - odbędzie się w olsztyńskiej Galerii Usługa, a w kolejne dni dute wyryszy w kojene koncerty do  Otwartej Pracowni Jazdów w Warszawie (11 maja), Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi (14 maja) i Dworku w Koszutach (19 maja)

 

 

 

 

 

Tagi: