Czas poznać program ART OF IMPROVISATION Creative Festival

Autor: 
Redakcja

Yui Kawaguchi, Aki Takase, Saadet Türköz, Agustí Fernández, Evan Parker, Mark Tokar, Zlatko Kaučič, Giovanni Maier to tylko część artystów zaproszonych na tegoroczny ART OF IMPROVISATION Creative Festival, który odbędzie się w dniach 21-23 czerwca w ramach Święta Wrocławia.

ART OF IMPROVISATION Creative Festival to międzynarodowy, interdyscyplinarny projekt, poświęcony sztuce improwizowanej (głównie muzyce), podkreślający jej różnorodność, a przede wszystkim otwartość na zmianę i eksperymenty. Festiwal prezentuje niezwykłych artystów, dla których kreatywność jest podstawą twórczego rozwoju. Wyjątkowość sztuk improwizowanych w połączeniu z talentem, kreacją, wiedzą i umiejętnościami zapraszanych artystów, tworzą znaczącą wartość. Skupiający się na muzyce projekt poszerza swoją formułę o działania performerskie, taneczne i teatralne oparte o improwizacje. Tym, co odróżnia festiwal od innych tego typu projektów jest fakt, że taką samą wagę przykłada się do prezentacji oraz promocji młodych, rozwijających się twórców, jak i uznanych artystów, stwarzając im przestrzeń do spotkania.

W ramach festiwalu organizatorzy umożliwili prezentację najzdolniejszym improwizatorom młodego pokolenia oraz ich wspólne spotkania podczas cyklu Kreacje/przegląd i Kreacje/zderzenia. Artyści, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się na scenie, stają przed zadaniem improwizacji z losowo wybranymi partnerami. To spore wyzwanie, które owocuje intrygującymi i świeżymi sytuacjami artystycznymi. KREACJE to inicjatywa, która pomaga stwarzać sieć i forum wymiany artystycznej młodych improwizujących twórców z Polski. Podczas tej edycji ART OF IMPROVISATION Creative Festival postanowiliśmy poświęcić KREACJOM zdecydowanie więcej miejsca  tak, żeby jeszcze większa liczba młodych improwizatorów miała możliwość pokazania się na naszej scenie. Swoje zgłoszenia do udziału w Kreacjach można nadsyłać do 7. czerwca. Regulamin oraz karta zgłoszenbiowa znajdują się tutaj. Nagrodą dla zwycięzcy KREACJI/ZDERZEŃ jest zaproszenie na kolejną edycję AOI oraz 1000 zł.

Podczas ART OF IMPROVISATION Creative Festival odbędą się również Improwizacyjne warsztaty integracyjne, których ideą jest stworzenie wspólnej przestrzeni porozumienia artystycznego twórców niepełnosprawnych z pełnosprawnymi oraz integracja obu grup. Poprzez pracę w mieszanych grupach z wybitnymi artystami – niesłyszącą perkusjonistka, laureatką Grammy Evelyn Glennie, japońską tancerką i choreografką Yui Kawaguchi oraz turecką wokalistką Saadet Türköz – uczestnicy warsztatów będą mieli okazję do podniesienia swoich kompetencji kulturowych i społecznej integracji.

PROGRAM FESTIWALU

20. czerwca - imprezy towarzyszące

g. 14.00 Interdyscyplinarne warsztaty dla dzieci „Improwizacja w prosecie twórczym”

g. 19.00 Otwarcie interaktywnej wystawy „Metamofrozy” G.M.K

21. czerwca

g. 10.00 Improwizacyjne warsztaty integracyjne z Evelyn

g. 18.00  Kreacje / przegląd część 1

g. 21.30  performance Yui Kawaguchi & Aki Takase „Cadenza – Die Stadt Im Klavier V“

g. 23.30  jam session

22. czerwca

g. 11.00 Improwizacyjne warsztaty integracyjne z Yui Kawaguchi

g. 13.00  projekcja filmu „Rising Tones Cross”

g. 15.00  projekcja filmu „Touch The Sound: A Journey with Evelyn Glennie”

g. 17.00  Kreacje / przegląd część 2

g. 20.30  koncert Postaremczak/Szpura/Tokar/Cierliński

g. 22.00  koncert Saadet Türköz /Giovanni Maier/ Zlatko

g. 23.30  jam session

23. czerwca

g. 13.00 Improwizacyjne warsztaty integracyjne z Saadet Türköz

g. 16.00  Kreacje / zderzenia

g. 19.00  koncert Małgorzata Bogusz i Hybrida Conclusio

g. 20.30  koncert Agustí Fernández / Evan Parker