Cykliczne spotkania free jazzowe w krakowskim klubie Literki

Autor: 
Redakcja

Klub muzyczny Literki zaprasza na poniedziałkowy cykl spotkań z muzyką improwizowaną ‘Improwizje’, w ramach którego raz w miesiącu scena klubu gościć będzie osobistości sceny free jazzowej z kraju i ze świata. Tegoroczny cykl koncertów, które za sprawą inicjatora Rafała Mazura organizowane będą w krakowskim klubie, 21 stycznia otworzy koncert duetu Artur Majewski i Rafał Mazur.

„Improwizje” to wydarzenia  całkowicie niepowtarzalne i jednorazowe. Muzyka powstaje w czasie rzeczywistym, jest inspirowana ludźmi i konkretnym miejscem, wzmacniając tym samym poczucie bycia tu i teraz. Prowadzi słuchaczy w świat spontanicznej kreacji dając im możliwość doświadczania ulotnego momentu kreacji w najczystszej formie. Nie wchodzą tu w grę żadne ograniczenia stylistyczne.

Do tej pory w Literkach odbyły się trzy spotkania improwizowane, a w najbliższym czasie w ramach cyklu zaplanowane są różnorodne koncerty muzyków-improwizatorów z całego świata. Już niebawem pojawią się goście z Irlandii, USA, Szwajcarii i Niemiec. Organizatorzy zapowiadają również wizytę improwizatorów z Chin i Japonii.

Inicjatorem i opiekunem artystycznym cyklu jest znany krakowski muzyk i filozof – Rafał Mazur, który od kilku lat działa energicznie na europejskiej scenie muzyki improwizowanej i jest zapraszany na liczne koncerty i festiwale. Sam zaprasza zagranicznych muzyków-improwizatorów na wspólne koncerty w Polsce, między innymi w krakowskich Literkach, klubem bardzo otwartym na takie inicjatywy.

Najbliższe koncerty w ramach Improwizji

21.01.2013r. (poniedziałek) godz. 21:00
Artur Majewski /tp /
Rafał Mazur /bass/
11.02.2013 (poniedziałek) godz. 21:00
Dominik Strycharski
Rafał Mazur

Miejsce: Literki, ul. Berka Joselewicza 21, Kraków
Wstęp: 20zł

mat. organizatora