Cykl JazzKLUB w NOSPR: Jakub Paulski Trio

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Jakub Paulski Trio, laureaci konkursu Jazz Juniors 2019, wystąpi 21 stycznia, w siedzibie NOSPR, w ramach cyklu JazzKLUB.

Ponad cztery dekady nieprzerwanego istnienia w polskiej rzeczywistości jazzowej zarówno jako festiwal, ja też i najważniejszy konkurs polskiego środowiska jazzowego - Jazz Juniors był i jest przepustką do kariery dla niezliczonych zastępów muzyków, którzy oddali swe serca muzyce jazzowej. Od 2018 roku ma nowego dyrektora artystycznego, którym jest wybitny muzyk i saksofonista sopranowy i tenorowy Adam Pierończyk.

Pod jego okiem oraz jury składającego się z producentów festiwali, szefów wytwórni płytowych i dziennikarzy, jak co roku wyłoniony zostanie zwycięzca, który zaprezentuje się publiczności na prestiżowej jazzowej scenie NOSPR.

Jakub Paulski Trio to solowy projekt warszawskiego gitarzysty. Zespół współtworzy kontrabasista Tymon Trąbczyński – muzyk o szerokich horyzontach i kreatywnym podejściu do muzyki oraz wielokrotnie nagradzany perkusista Maksymilian Olszewski. Trio wykonuje kompozycje lidera inspirowane różnymi gatunkami: począwszy od muzyki klasycznej, przez rozmaite odmiany jazzu, po muzykę współczesną. Muzyka jest żywiołowa i kontrastująca. W repertuarze znajdują się wieloczęściowe kompozycje oraz proste miniatury na wzór piosenek. Płyta projektu Jakub Paulski Trio ukarze się w roku 2020 pod szyldem włoskiej wytwórni Emme Record Label.

CO? – JazzKLUB: Jakub Paulski Trio
KTO? – Jakub Paulski, Tymon Trąbczyński, Maksymilian Olszewski
GDZIE? – NOSPR, Katowice
KIEDY? – 21/01/2020; 19:30
BILETY? – 30 zł

Tagi: