"Come Sunday" Charliego Hadena i Hanka Jonesa 7 lutego w sklepach

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

Słuchaliśmy już najnowszej płyty legend jazzu basisty Charlie Hadena i pianisty Hanka Jonesa zatytułowanej Come Sunday dzięki NPR.org. Już za moment będzie można posłuchać utworów na niej umieszczonych prosto z krążka, ponieważ 7 lutego pojawi się w ofercie sklepów muzycznych.

Album jest kontynuacją powstałego w 1995 r. Steal Away, który otrzymał wiele nagród Grammy i był pierwszą płytą, nad którą wspólnie pracowali. Niestety Come Sunday to także ostatnia płyta tego niezwykłego duetu, bowiem Hank Jones zmarł w 2010 r. w wieku 91 lat, w niedługi czas po ukończeniu prac nad albumem.

Europejska premiera płyty zbiegła się z przyznaniem artyście nagrody Jazz Master - najważniejszego tytułu w dziedzinie jazzu. Come Sunday nagrane zostało w słynnym Sear Sound Studio w Nowym Jorku 2 i 3 lutego 2010 r. Tytuł płyty i ścieżka przewodnia nawiązują do amerykańskiej tradycji niedzieli jako dnia dziękczynienia, kiedy czarnoskórzy niewolnicy zbierali się na wspólną modlitwę i śpiewanie. Płyta zawiera hymny chrześcijańskie, jak Blessed Assurance, Take My hand, Precious Lord, Bringing In The Sheaves, oraz wybrane pieśni bożonarodzeniowe (m.in. God Rest Ye Merry, Gentleman czy It Came Upon A midnight Clear).

 Tracklista:

1. Take My Hand, Precious Lord

2. God Rest Ye Merry, Gentlemen

3. Down By The Riverside

4. Going Home

5. Blessed Assurance

6. It Came Upon A Midnight Clear

7. Bringing In The Sheaves

8. Deep River

9. Give Me That Old Time Religion

10. Sweet Hour of Prayer

11. The Old Rugged Cross

12. Were You There When They Crucified My Lord?

13. Nearer My God To Thee

14. Come Sunday