Billy Martin i Wil Blades na płycie w duecie

Autor: 
Redakcja

Perkusista formacji Medeski Martin & Wood – Billy Martin oraz organista Wil Blades stworzyli wspólny projekt, zatytułowany “Shimmy”. 22 maja album ukaże się w sprzedaży nakładem wytwórni The Royal Potato Family przy współpracy z wydawnictwem Amulet Records, należącym do Martina. 

Muzycy po raz pierwszy mieli okazję spotkać się w 2011 podczas New Orleans Jazz & Heritage Festival, kiedy to zagrali koncert w duecie. Atmosfera tamtego wieczoru oraz muzyczny język, jaki się między nimi wytworzył sprawiła, że już wówczas postanowili spotkać się ponownie, tym razem planując wspólną trasę. W połowie trasy, po pięciu zagranych setach, odbyła się 7-godzinna sesja nagraniowa w studiu w Berkeley, której owocem jest płyta „Shimmy”.

„Nigdy nie przyszło mi na myśl, by stworzyć duet z kolejnym organistą, ponieważ właśnie świętowałem 20-lecie z moim przyjacielem i partnerem Johnem Medeskim. Ostatnią rzeczą, której chciałem, było wiązanie się z kolejnym klawiszowcem, ale po koncercie w Nowym Orleanie wiedziałem, że współpraca z Wilem była zapisana w gwiazdach. Nigdy nie wiesz co jest za rogiem. Trzeba podążać za znakami, które otrzymujesz” mówi Billy Martin.

1. Brother Bru

2. Mean Greens

3. Deep In A Fried Pickle

4. Les & Eddie

5. Pick Pocket

6. Down By The Riverside

7. Toe Thumb

8. Little Shimmy

9. Give

10. Dehna Hunu