Bill Frisell gra Johna Lennona!

Autor: 
Redakcja

 

Śledzenie artystycznych aktywności i idących za nimi w ślad wydawniczych poczynań Billa Frisella to ekscytujące zajęcie. Jeszcze nie wszyscy zdążyli dobrze z najnowszym jego albumem zatytułowanym „Sign Of Live” nagranym przez 858 Quartet, a już świat obiega informacja o nowej płycie tego wybitnego gitarzysty. 27 września na sklepowe półki trafi album zatytułowany „All We Are Saying” będący jednocześnie hołdem dla muzyki Johna Lennona. DO jej nagrania jak zwykle Frisell zaprosił muzyków, z którymi lubi grywać i od wielu lat ściśle wpsółpracuje. Na skrzypcach zagrała Jenny Scheinman, na gitarze basowej i kontrabasie Tony Scherr, za zestawem perkusyjnym zasiadł Kenny Wollesen. Do zespołu dołączył także zanany choćby z kultowego już albumu „Nashville”, ale i nie tylko - wirtuoz bluegrassowej gitary Greg Leisz.

”Muzyka Johna Lennona jest z nami od zawsze. Jest częścią nas, mamy ją we krwi. Nie musieliśmy więc jako zespół w ogóle się jej uczyć. Całe życie przygotowaliśmy się do jej zagrania. Każdy z nas przez całe życie wszedł z bardzo głębokie związki z każdą z tych piosenek. Tak naprawdę piosenki Lennona połączyły nas i czuję się błogosławiony mając szansę zagrać je z tymi właśnie ludźmi” – wyznał w jednym z wywiadów Bill Frisell.

Oprócz daty preemiry ogłoszona została także tracklista. Oto ona: Across the Universe, Revolution, Nowhere Man, Imagine, Please Please Me, You’ve Got to Hide Your Love Away, Hold On, In My Life, Come Together, Julia, Woman, # 9 Dream, Love, Beautiful Boy, Mother, Give Peace a Chance. Jak zwykle album wydany zostanie przez Savoy Jazz i jak zwykle również producentem płyty jest Lee Towsend.