Avishai Cohen tym razem w duecie - album w maju

Autor: 
Redakcja

„Duende – to słowo ma absolutnie zachwycające brzmienie. To uczucie, które ożywia muzykę” tak o swojej najnowszej płycie zatytułowanej właśnie „Duende”, która ukaże się 21 maja mówi Avishai Cohen. W nagraniu płyty kontrabasiście towarzyszył  znakomity izraelski pianista Nitai Hershkovitz.

Album „Duende” został zaplanowany na duet kontrabasowo-fortepianowy, ponieważ, jak wspomina Cohen, odczuwał tak silną i niepowtarzalną więź w trakcie gry z Nitai, że dodanie kolejnego instrumentu mogłoby zachwiać klimat, jaki wytworzył się w połączeniu brzmień obu instrumentów.

„Duet jest bardzo klasyczną i wymagającą formą. Można uzyskać bardziej przestrzenne brzmienie. To właśnie słyszę na tej płycie – rozleglejsze horyzonty niż kiedykolwiek wcześniej”.

Na albumie wykorzystano trzy standardy autorstwa Theloniousa Monka w płyty „Criss Cross”, a  także wcześniejsze kompozycje Cohena, której na tę płytę zostały przearanżowane, zyskując zupełnie nowy odcień i brzmienie. 35 minut telepatycznego dialogu, którego wyraz znajdujemy w muzyce.

Przypomnijmy, że ostatnią płytą Avishaia Cohena była Seven Seas.