Avec Le Temps - nowy album Giovaniego Guidi już w sklepach.

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Giovanni Guidi, wiadomo, włoski pianista nagrywający regularnie dla ECM, współpracownik Enrico Ravy. Nie wiadomo która z tych informacji w tych czsach jest ważniejsza. Najważniejsze jednak wydaje się, szczególnie dla fanów włoskiego jazzu, że na rynku jest już najnowszy album pianisty zatytułowany Avec Le Temps.

To kolejna, po doskonale przyjętej płycie „This Is The Day”  – realizacja włoskiego pianisty, dla ECM Records. „Avec le Temps” jest w dalszym ciągu autorskim pomysłem włoskiego pianisty Giovanni’ego Guidi’ego zrealizowanym w gronie widać ulubionych muzyków czyli z basistą Thomasem Morganem i perkusistą João Lobo, tyle, że tutaj wzbogaconym o gości - saksofonistę Francesco Bearzatti’ego i gitarzysty Roberto Cecchetto.

Wykonanie na płycie  wydaje się ucieleśnieniem eicherowskiej koncepcji ciszy ponad muzyką, co jest gwarantem sukcesu. Nie jedynym kolejne to tytułowa interpretacja popularnej, miłosnej piosenki Léo Ferré a  oraz zamykająca sesję kompozycja Guidi’ego „Tomasz” – dedykowana, a jakże Tomaszowi Stańko.  

Tagi: