Aleksandra Kutrzepa Quartet zainauguruje Jazz It Up! 2018

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Koncertem zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet zainaugurowana zostanie tegoroczna odsłona projektu Jazz It Up! informującego o najciekawszych wydarzeniach jazzowych Krakowa i Małopolski. Koncert odbędzie się w środę, 6 czerwca w krakowskim klubie Piec Art.

W okresie letnim w Krakowie i Małopolsce odbywa się kilkaset wydarzeń jazzowych: festiwali, konkursów, imprez plenerowych czy koncertów prowadzonych w ramach codziennej działalności niewielkich klubów muzycznych i olbrzymich instytucji kultury. Spora ich część umyka niestety naszej uwadze lub w ogóle do nas nie dociera. Aby to zmienić, Województwo Małopolskie uruchomiło platformę pn. Jazz It Up! - kalendarium jazzowych wydarzeń Krakowa i Małopolski.
Za pośrednictwem strony internetowej, portali społecznościowych, a także wielu wydarzeń koncertowych organizatorzy projektu pragną dotrzeć do jak największej liczby miłośników jazzu i muzyki improwizowanej, którzy poszukują kompletnych informacji o tym, co w małopolskim jazzie piszczy.

Zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu przyjęło kilkadziesiąt klubów, festiwali, sal koncertowych i centrów kultury Krakowa i Małopolski, m.in.: Harris Piano Jazz Bar, Piec Art Acoustic Jazz Club, Muzyczna Owczarnia, Bombay Music w Tarnowie, Tarnowskie Centrum Kultury, Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Festiwal Kultury Żydowskiej, Letni Festiwal Jazzowy w Piwnicy pod Baranami, Międzynarodowy Jazzowy Konkurs Skrzypcowy im. Zbigniewa Seiferta, Baszta Jazz Festiwal w Czchowie, Młyn Jazz Festival w Wadowicach.

Tegoroczną edycję projektu Jazz It Up! zainauguruje koncert zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet. Założycielami powstałej w listopadzie 2014 roku formacji jest małżeństwo – Aleksandra i Robert Kutrzepa, którzy do współpracy zaprosili Bartłomieja Garczyńskiego oraz Michała Studniarka. Każdy z członków zespołu jest czynnym muzykiem angażującym się w projekty o zróżnicowanej stylistyce. Na co dzień artyści zajmują się również pracą pedagogiczną m.in. jako nauczyciele w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Repertuar kwartetu to kompozycje autorskie utrzymane w stylistyce modern jazzu. Zespół prowadzi aktywną działalność koncertową przygotowując się do wydania debiutanckiej płyty.
Koncert odbędzie się już w najbliższą środę, 6 czerwca w klubie Piec Art (ul. Szewska 12) o godz. 21.00. Zespół zagra w składzie: Aleksandra Kutrzepa – skrzypce, Robert Kutrzepa – perkusja, Bartłomiej Garczyński – gitara elektryczna, Michał Studniarek – gitara basowa.

Tagi: