13. Sile­sian Jazz Festi­val: Lucia Cadotsch + Tricko oraz Jun Xiao Quintet

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

1 grudnia, drugiego dnia 13. Sile­sian Jazz Festi­val, w katowickim kinoteatrze Rialto wystąpią Lucia Cadotsch + Tricko oraz Jun Xiao Quintet.

O głosie Luci Cadotsch krytycy piszą, że jest wyrafinowany i subtelny. Klasycznie precyzyjny, a jednocześnie „wolny”. Romantycznie melancholijny. Jej debiutancki album „Speak Low”, w którym na nowo zaaranżowała jazzowe standardy (m.in. Billie Holiday czy Niny Simone), zasłużył na pięć gwiazdek Guardiana, uznanie DownBeat Magazine i starych wyjadaczy typu John Fordham czy Dietrich Schlegel. Do starego/nowego projektu Cadotsch zaprosiła dwóch wybitnych muzyków. Trzeba po prostu usłyszeć, co się stanie z jazzem po dodaniu do niego organów Hammonda Kita Donwesa, subtelnej elektroniki i wiolonczeli Lucy Railton i imponującego wokalu Luci Cadotsch.

Jun Xiao zaczął grać na gitarze, gdy miał 9 lat. Dekadę później współpracował już z Shanghai Philharmonic Orchestra i Shanghai Theatre Akademia. W 2013 roku został rzecznikiem amerykańskiej marki gitarowej „Corbin”. Jego płyta „Triangular Prism” z 2017 roku otrzymała nominację do Golden Melody Award i główną nagrodę CMA w 2018. Kwintet Jun Xiao to międzynarodowy skład (Richard Bomzer, Silvain Castellano, Marco Garcia i Juan Camilo Sanchez), przejrzyste i nowoczesne kompozycje, niezwykła improwizacyjna pasja. I ścisły finał Next Generation Jazz Festival.

CO? – 13. Sile­sian Jazz Festi­val: Lucia Cadotsch + Tricko / Jun Xiao Quintet
KTO? – Lucia Cadotsch + Tricko / Jun Xiao Quintet
GDZIE? – Kinoteatr Rialto, Katowice
KIEDY? – 01/12/2018, 18:00

Tagi: