12/14 Jazz Club: Krzysztof Fetras Quartet

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Krzysztof Fetras Quartet promuje swój, wydany w tym roku, album „Odpust”. Grupa wystąpi 9-go listopada w 12/14 Jazz Club.

Płytę nagrano analogowo, na żywo w studio Tonn w Łodzi. Nietypowy kwartet, oprócz leadera grającego czystym dźwiękiem gitary jazzowej oraz akustycznych w tle jest także drugi gitarzysta Tomasz Król obsługujący akustyczne i głównie przesterowaną wnosząc też eksperymenty brzmieniowe. Gitara jazzowa jest tu szeroko stosowana w każdej niemal odmianie. 

Kompozycje napisał Krzysztof Fetras jeden z czołowych gitarzystów na polskiej scenie jazzowej. Muzyka inspirowana melodycznym pozorne prostym graniem zarówno w kompozycjach jak i w solowych improwizacjach, sprawia początkowo wrażenie łatwej w odbiorze i przyswajalnej, jest alternatywą dla współczesnego jazzu często unikającego zbyt prostej melodyki. W nie pozbawionej wpływów folku propozycji jest wiec próba śmiałego nawiązania do melodyki jak choćby dawniej w jazzie tradycyjnym. To muzyka gitarowa skierowana zdecydowanie do wrażliwego słuchacza, zabierając go w radosną i czasem w pełną nostalgii podróż.
Płyta "Odpust" łączy koncepcję melodycznych wysmakowanych kompozycji z improwizacjami płynnie przechodzącymi do rozbudowanej gry zespołowej czasem nieoczekiwanie z pogranicza free.

CO? – Krzysztof Fetras Quartet
KTO? – Krzysztof Fetras, Tomasz Król, Rafał Różalski, Jarosław Graś
GDZIE? - 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 09/11/2015, 19:30
BILETY? – 60 zł

Tagi: