Koncerty z cyklu „Młoda Kultura" na scenie CPK

Miejsce: 
Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, Warszawa
Data: 
17.12.2011

„Młoda Kultura" na scenie CPK

„Myśli rozczochrane wiatrem zapisane"

Myśli Rozczochrane Wiatrem Zapisane zadebiutowały na III MFPT Kropka w Głuchołazach (lipiec 2009) jako duet. Trzon zespołu od zarania dzikiej i wietrznej myśli o założeniu zespołu tworzą wokalistki i gitarzystki: Gosia i Kasia. Po kilkukrotnych zmianach składu, od stycznia 2011 gramy w czwórkę - Kasia, Gosia, Marysia i Lolek.

Nie potrafimy bliżej określić gatunku muzycznego, w którym się poruszamy, bo gramy muzykę rozczochraną, której najbliższe określenie to chyba "poezja wędrowna" :) Słuchacze znajdą w naszej twórczości elementy piosenki turystycznej, poezji śpiewanej, folku, ballady, a momentami nawet psychodelii...Obok gitar klasycznych, skrzypiec i bębna pojawiają się w naszym instrumentarium nowinki, takie jak grzechotki czy flet.
Większość utworów jest pióra Kasi, czasem Gosia próbuje swoich sił w tworzeniu piosenek, a ostatnio wszyscy bawimy się w kompozytorów. On niedawna znakiem rozpoznawczym damskiej części formacji są kwieciste sukienki ;)

Na koncertach najbardziej nas cieszy żywiołowa i śpiewna reakcja publiczności. Marzy nam się, by piosenki wraz z naszymi słuchaczami zaopatrzonymi w buty, plecak i gitarę, wracały tam, skąd przyszły - a więc w urocze zakątki Polski. Wszak przez swoją muzykę chcemy oddać klimat wędrowania (nie tylko w górach...) i radość tworzenia. Bo to całe rozczochrane ustrojstwo kręci się właśnie "ku radości" :)

a zaraz potem:

Agnieszka Grochowicz z towarzyszeniem Krzysztofa Łochowicza

AGNIESZKA GROCHOWICZ

Wnikliwa obserwatorka rzeczywistości, Wokalistka, autorka tekstów piosenek i muzyki, aktorka. Stypendystka Prezydenta Miasta Krakowa, laureatka licznych festiwali piosenki. Ma na koncie pierwsze miejsce na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków oraz na liście Studenckiego Studia Radiowego Egida z Katowic z autorskim utworem „Kołysanka Niestosowne Sny", a także udział, ze swoimi piosenkami, w licznych audycjach radiowych w tym: w Trójce, Radio Kraków, Radio Centrum, Radio Index, Radio Lublin, Radio Poznań, Radio Egida, Radio Koszalin, Radio Szczecin, Radio Białystok, Antyradio.
Koncertowała między innymi w Centralnym Basenie Artystycznym, Staromiejskim Domu Kultury, Centrum Promocji Kultury w Warszawie, Teatrze im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, krakowskich: Radio Kraków,Piwnicy pod Baranami,Loch Camelot, klubach jazzowych Harris Piano Jazz Bar, MileStone, Piec Art,Old Timers Garage w Katowicach, kultowej Muzycznej Owczarni w Jaworkach oraz wielu, wielu innych ośrodkach kultury na terenie całej Polski.
Dotychczas napisała piosenki z kompozytorami: Ewą Kornecką, Zygmuntem Koniecznym, Januszem Grzywaczem, Jerzym Satanowskim, Mirosławem Czyżykiewiczem , Mariuszem Oziem Orzechowskim, Aleksandrem Brzezińskim.
Pisze także piosenki dla innych wokalistów - jej piosenki ukazały się na płytach Kamili Klimczak z Piwnicy pod Baranami, Jagi Wrońskiej oraz Olgi Szomańskiej. Reżyserka projektów koncertowych „Stowarzyszenie Umarłych Poetów" oraz „Kofta".

KRZYSZTOF ŁOCHOWICZ

Gitarzysta, kompozytor, aranżer. Laureat nagród indywidualnych m.in. festiwalu Fama w Świnoujściu i Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie.
Miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami polskiej estrady, jak m.in. z Grażyna Łobaszewska, Lora Szafran, Anna Serafińska, Renata Przemyk, Joanna Lewandowska, Marek Bałata, Mariusz Lubomski. Na stałe współpracuje z zespołami Marcina Partyki, Hadriana Tabęckiego, Dariusza Łapińskiego, Pawła Lucewicza, Jacka Kity. Z tym ostatnim można go usłyszeć w spektaklu „Bagdad Cafe" w reż. Krystyny Jandy w Teatrze Polonia w Warszawie. Współzałożyciel zespołu Dziewczyny, gra także z zespołem Ms. No One. Autor aranżacji i kierownik muzyczny spektaklu „Leningrad" w reż. Łukasza Czuja (premiera: luty 2009, Wrocław) oraz koncertu „Krzyk Wolności" (premiera: listopad 2008, Warszawa). Autor muzyki do kilku etiud animowanych. Za muzykę do filmu „Wieczny finał" Izabeli Bartosik otrzymał nagrodę na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Animowanych OFAFA (Kraków 2004).

Centrum Promocji Kultury Praga-Południe, godz. 18:30

wstęp wolny